Sesja ślubna w górach / Wedding photo shoot in the mountains

Sesja ślubna w górach – dobry czy zły pomysł?

/ Wedding photo shoot in the mountains – good or bad idea? /

DSC_5835_pano

Dobry! Jeśli chodzicie po górach i to Wasze najukochańsze miejsce na ziemi – to warto wybrać się tam na sesję ślubną. Dlaczego? W naturalnym dla Was, znanym i lubianym środowisku będziecie się dobrze czuć, i pozwoli to Wam zapomnieć o obecności fotografa. Wiem, sprawdziłam, i mimo, że moja para nie przepada za pozowaniem, a na słowo „sesja” dostaje gęsiej skórki – to własnie powyższe słowa od nich usłyszałam.

Oczywiście taka sesja wymaga dużego wysiłku zarówno od pary jak i od fotografa – trzeba założyć górskie buty i nadźwigać się sprzętu. Konieczny jest asystent, zarówno dla fotografa jak i dla pary młodej. Paradowanie w ślubnej sukience po górach jest trudne i przyciąga spojrzenia turystów (ale też sympatię, dopingowanie na szlaku i drobne prezenty w postaci cukierków 😉 Koniecznie też muszę tu wspomnieć o pogodzie, która potrafi być kapryśna i przy wczesnym planowaniu terminu sesji można się bardzo rozczarować – góry mogą być pokryte mgłą, i wysiłek włożony w wędrówkę może nic nie dać, bo widoków na góry po prostu nie będzie.  Wyjścia są dwa – możemy planować termin sesji wg. pogody, i wtedy liczyć się z trudnościami w znajdywaniu noclegu, albo planować wcześniej i nie przejmować się pogodą 😀 Sesja zdjęciowa we mgle też może obfitować w ciekawe kadry! Mam nadzieję Was o tym przekonać w jednym z kolejnych wpisów.

Na sesję wybraliśmy się w mało wymagający teren – Nosal albo Mały Kopieniec, do tej pory nie wiem, gdzie weszliśmy ;), Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Definitely it’s a good idea if you know mountains/climbing/it’s your favourite place on Earth. If not, then go only if your wife does, and you want to show her how U love her, and that you’re not a lazy bastard 😉 Why going there? If you love mountains it’s a good place where you’ll feel comfortable during the photo shoot. You can forget about the camera pointing at you and just enjoy the place and the moment. And I can capture that!
It’s not a piece of cake to climb wearing wedding dress, but it’s still worth it – you will meet people who cheer you on, and maybe get some sweets to make your way easier 😉 

There are pros but there are cons I need to mention too.
Good physical contition is essential when climbing the mountains, and carrying the extra clothes and stuff with you won’t make it easier. You’ll probably need some friends to assist, so it nvolves logistical planning.  Anothe thing is the weather – if you plan your photoshoot in advance – you never know if there’s gonna be sunny, misty or rainy. There’s a chance to get the most incredible views, or to see nothing but another person in front of you (which can be good too!). Anyways it’s always worth trying!

We went to the easy-to get places like Nosal/Mały Kopieniec (still not sure, where did we go ;)), Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami. 

Enjoy the pictures below:/

DSC_4932-kopiaDSC_4957DSC_5006DSC_5010DSC_5019

Zdobywcy na szczycie 😉 / On the peak/

DSC_5020DSC_5154DSC_5173

Promień słońca 🙂 /Sunlight or blessing?/

DSC_5219DSC_5223DSC_5246

Kolejny dzień sesji – wybraliśmy się nad Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami.

The next day trip – Morskie Oko& Czarny Staw pod Rysami.

DSC_5380-panoBDSC_5436DSC_5446DSC_5525DSC_5527_pano

Pan młody postanowił zrobić konkurencję swojemu fotografowi 😉 I robił sesję żonie swoim iPhonem.

/Is iPhone better than Nikon? Let’s find out!/

DSC_5556DSC_5560DSC_5602DSC_5604DSC_5640DSC_5645_pano-kDSC_5705DSC_5714DSC_5744

Nie byłoby tej sesji, gdyby nie Bulmers 😉 / There would be no photo shoot without a nice cold Bulmers!/

DSC_5769DSC_5799_pano-kDSC_5835_panoDSC_5869DSC_5885DSC_5899DSC_5943DSC_5950

Nie ma siły, zeby zdobyć kolejny „szczyt” – tym razem schodów 😉 / No chance to get there!/

DSC_5952

Tak mniej więcej wygląda sesja ślubna w górach i zmęczenie po niej 😉

/So that’s it – the mountain photo shoot. What do you think? Is it worth going that far to get some photos?/

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares